XXVIII Niedziela w ciągu roku 13.10.2024

1. Dziś przypada XXIV Dzień Papieski, po mszy św., zbieramy ofiary do puszek na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia, czyli dla ubogiej i zdolnej młodzieży.

2.W poniedziałek 14. października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, władzom odpowiedzialnym za edukację życzymy siły, Bożego błogosławieństwa, wytrwałości oraz cierpliwości.

3. We wtorek 15. października przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Dzień poświęcony pamięci dzieci utraconych w trakcie ciąży, choć nie tylko oraz ich rodzin. Na terenie naszej parafii znajduje się grobowiec, gdzie można dzieci pochować, jeśli zajdzie taka konieczność. Dysponenci grobu wyrażają na to zgodę.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej Fundacji Evangelium Vitae. Można więcej się dowiedzieć o inicjatywach promujących życia oraz gdzie szukać pomocy.

3. W środę obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi. W tym roku przypada jej 850. rocznica urodzin. Jest to także 46. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża.

4. W sobotę 19. października jest planowana pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd nastąpi o godz. 6.00 rano. Koszt - 90 zł. Powrót około godziny 20.00.

5. W przyszłą niedzielę 20. października o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie w sprawie Pierwszej Komunii Świętej.

13. - 20. 10. 2024r.

Niedziela 13. października
8.00 Dziękczynna za 75 lat życia Mirosławy Żuk, z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej
9.30 + Feliksa(k), + Władysław,+ Andrzej, +Michał
11.00 + Helena, +Michał, +Henryk, ++z rodziny Kozioł
18.00 +Tomasz Piotrowski. Intencja od matki chrzestnej

Wtorek 15. października
+ Franciszek Świder. Intencja od rodziny Moruniów

Środa 16. października
+ Zbigniew Piciurak

Czwartek 17. paździenika
17.00 Modlitwa różańcowa
W intencji Angeliki oraz wszystkich wolnotariuszy pomagających przy usuwaniu skutków powodzi.

Piątek 18. paździenika
+ Helena i Edward Hupa, +Jadwiga i Antoni Komar

Sobota 19. października
+Halina i Adam Chłond, + Ryszard Morsztyn

Niedziela 20. października
8.00 + Mariusz Żuk
9.30 Dziękczynna, o potrzebne łaski dla Marzeny i Tomasza Kistelów z racji 30. rocznicy sakramentu małżeństwa
11.00 + Helena Niezgoda
18.00 + Eugeniusz Leżoń. Intencja od Adeli i Bronisława Leżoń z rodziną

XXVII Niedziela w ciągu roku 6.10.2024

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W niedzielę 6. października o godz. 13.00 przejdzie ulicami Wrocławia Marsz dla Życia. Początek przy kościele św. Elżbiety i przejście do katedry wrocławskiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

3.Zapraszamy codziennie o godz. 17.00 na tę modlitwę różańcową a po niej msza święta. W piątki modlitwę będą prowadziły dzieci i młodzież z naszej szkoły. W niedzielę różaniec o godz. 17.30.

4. W sobotę 12. października jest organizowana Piesza Pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy. Organizujemy transport z Szewc do Wrocławia oraz z Trzebnicy do Szewc. Więcej informacji u ks. Proboszcza.

5.. W sobotę 19. października jest planowana pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd nastąpi o godz. 6.00 rano. Koszt - 90 zł. Powrót około godziny 20.00.

6. Dziękuję rodzinom Tyneckich, Komarów i Bielaskich za posprzątanie naszego kościoła i zakup kwiatów. Kolejne sprzątanie odbędzie się w sobotę 19. października.

7. W niedzielę 13. października o godz.11.00 w Trzebnicy zostanie odprawiona suma odpustowa z racji Uroczystości św. Jadwigi Śląskiej. W tym roku mija 850. rocznica jej urodzin.

8. W niedzielę 13. października przypada XXIV Dzień Papieski. W Hali Orbita we Wrocławiu, odbędzie się koncert podczas którego wystąpią zespoły: Trzecia Godzina Dnia, Mocni w Duchu i inni artyści. Więcej na stronie www.onmoca.pl

9. Odszedł do wieczności śp. Franciszek Świder. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 8.października o godz. 14.00 na cmentarzu w Szewcach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

6. - 13.10. 2024r.

Niedziela 6. października
8.00 ++ Halina, Jan, Wanda, Remigiusz Zawodny
9.30 Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla Marii i Bendykta Drzazagów z racji 20. rocznicy sakramentu małżeństwa
11.00 Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla Moniki Rzepy z racji 7. rocznicy urodzin
18.00 W intencji Bogu wiadomej

Wtorek 8. października
17.00 Modlitwa różańcowa
Dziękczynna, za dar pielgrzymki do Medjugorje.
Środa 9. października
17.00 Modlitwa różańcowa
Dziękczynna, o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski dla Kornelii Krzesińskiej z racji 12. rocznicy urodzin

Czwartek 10. paździenika