Parafia pw. św. Anny w Szewcach
ul. Strzeszowska 46
tel. 71 310-71-89
 

Nr konta bankowego:
12 1090 2529 0000 0001 1678 8071

Informacje o inicjatywie SOBIE POMAGAJMY

Kochani, 

Zgodnie z przewidywaniami skutki epidemii dotykają̨ coraz szerszych grup społecznych.
Z jednej strony toczona jest nieustanna walka na polu medycyny o zdrowie i życie osób dotkniętych koronawirusem. Z drugiej to kwestia ekonomii i troska o byt ludzi, którzy z dnia na dzień stracili możliwość wykonywania pracy, a co za tym idzie nie są, albo w najbliższym czasie nie będą w stanie zapewnić swoim rodzinom podstawowych warunków, niezbędnych do spokojnego funkcjonowania. Nie możemy zostawić́ ich samych w tym trudnym okresie. Sobie pomagajmy wzajemnie. Każdy z nas ma potrzeby, których nie może zaspokoić samodzielnie. I tylko od wybory każdego z nas zależy czy zaspokoi je gdziekolwiek czy w najbliższym otoczeniu, wspierając jednocześnie członków własnej społeczności i przyczyniając się do zapewnienia jej funkcjonowania w przyszłości. 

Wspierajmy lokalne inicjatywy. Róbmy  zakupy w naszych sklepach. Korzystajmy z usług stolarzy, rzemieślników, hydraulików, czy mechaników samochodowych, a kiedy to będzie możliwe również zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych. Korzystajmy z produktów naszych rolników i ogrodników. 

Lista funkcjonujących podmiotów uczestniczących w naszym programie będzie dostępna i aktualizowana na stronie:  

Jednocześnie, biorąc pod uwagę etap prac na jakim jesteśmy oraz różne inne potrzeby  członków naszej społeczności serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do:

  • zgłaszania się przedsiębiorców posiadających możliwość realizacji usług w najbliższym czasie na terenie naszej najbliższej okolicy,​
  • zgłaszania ewentualnych potrzeb związanych z bieżącym zaspokajaniem potrzeb bytowych rodzin w związku z zaistniałą sytuacją (np. żywność, ubrania, książki, sprzęt); 
  • zgłaszania innych pomysłów dotyczących organizacji oraz dodatkowych elementów tego przedsięwzięcia,

Zarówno pomysły jak i zgłoszenia dotyczące udziału w inicjatywie zarówno po stronie świadczeniodawców jak i świadczeniobiorców proszę zgłaszać drogą email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie poprzez złożenie w urnach, które zostaną umieszczone przy kościołach w Szewcach oraz w Paniowicach.

Sprawmy wspólnie aby w tym trudnym czasie nikt w Szewcach i Paniowicach nie czuł się pozostawiony sam sobie. Sobie pomagajmy. Wspólnie. Wszyscy – każdemu potrzebującemu.

Msze Święte

Niedziele:
   - 8.00 (Szewce)
   - 9.30 (Paniowice)
   - 11.00 (Szewce)
   - 18.00 (Szewce)

Dni powszednie:
   - 17.00 (w czwartek w Paniowicach)

 

Nabożeństwa

Nabożeństwa majowe i październikowe
o godz. 17:00

 

Spowiedź:

Pół godziny przed Mszą Świętą

Kancelaria

Kancelaria czynna po Mszy św. wieczornej w środę i piątek

 

Proboszcz:

ks. Rafał Swatek, ustanowiony 2023

Kontakt

Kościół św. Anny

Szewce
ul. Strzeszowska 46
55-114 Wisznia Mała
tel: 71 310-71-89

Nr konta bankowego:
12 1090 2529 0000 0001 1678 8071