Parafia pw. św. Anny w Szewcach

• Slajd numer 2
  • Slajd numer 3

niemaGOtu - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Nowe Życie - nowe nadzieje, stare schematy a co dalej? Świadectwem nadziei dla współczesnego świata jest Święto Miłosierdzia Bożego, które w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić. Czy potrzeba nam Miłosierdzia Boga?

Wiem, powiecie bez sensu, że ksiądz pyta. Tylko ktoś kto jeszcze naprawdę nic nie rozumie z tego, co się wokół nas dzieje może powiedzieć, a co ma do tego Bóg. A no ma i to więcej niż możemy sobie wyobrazić. A zatem od początku. To
była wola samego Boga, którą wyraził za pośrednictwem św. Siostry Faustyny, zakonnicy ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w dniu 22 lutego 1931 roku w Płocku. Święto Miłosierdzia dał Pan Jezus grzesznikom jako „ostatnią deskę ratunku”. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią św. przyjętą w tym dniu związana jest obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar” (Dz. 300). A więc takiej łaski, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Zdroje miłosierdzia wypływają z przebitego boku Zbawiciela. Chrystus mówił do św. Faustyny: „rana serca mojego jest źródłem niezgłębionego miłosierdzia” (Dz. 1190). Owa rana – przebity bok i serce – staje się dla całej ludzkości źródłem miłosierdzia Bożego. Na znanym nam dobrze obrazie Jezusa Miłosiernego „Jezu, ufam Tobie” z przebitego boku Chrystusa wypływają promienie: blady i czerwony. Chrystus wyjaśnia Faustynie, co one oznaczają, mówiąc: „Te dwa promienie oznaczają krew i wodę – blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz...” (Dz. 299). W innym miejscu Chrystus zachęca: "niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytrysła” (Dz. 848). Dzisiaj JEZU jak nigdy potrzebujemy twojej łaski, a zatem powtarzajmy codziennie JEZU UFAM TOBIE.
  Ks.Mariusz

Niedziele:
   - 8.00 (Szewce)
   - 9.30 (Paniowice)
   - 11.00 (Szewce)
   - 18.00 (Szewce)

Dni powszednie:
   - 17.00 (w czwartek w Paniowicach)

Nabożeństwa majowe i październikowe
o godz. 17:00

Spowiedź:

Pół godziny przed Mszą Świętą