Parafia pw. św. Anny w Szewcach

• Slajd numer 1
  • Slajd numer 2
  • Slajd numer 3

Pielgrzymka do Gruzji 7-14.09.2024r.

Obraz zawierający na wolnym powietrzu, krajobraz, trawa, wyżyny

Opis wygenerowany automatycznie

cena: 3350zł + 100$ + bilet lotniczy

1. dzień: Spotkanie z pilotem o godzinie 03.45 na lotnisku we Wrocławiu, wylot do Gruzji, przylot do Kutaisi o godzinie 11.40(czasu lokalnego). Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który będzie z nami podczas pobytu. Batumi (Gruziński Singapur), najsłynniejszy, najmodniejszy i najelegantszy kurort w Gruzji, Spacer po bulwarze, podczas którego zobaczymy rzeźby Ali i Nino, Wieżę Chachy, latarnię morską, Wieżę Alfabetu, Plac Agronautów z posągiem Medei, zegar astronomiczny. Zakwaterowanie w hotelu***/**** w Batumi. Kolacja w restauracji z winem, nocleg.

2. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, Wyjazd do Borżomi, słynnego gruzińskiego uzdrowiska. Degustacja wody w Parku Wód Mineralnych, właściwości lecznicze wody Borżomi znane są od XVIII w. Przejazd do Achalciche,miasta rodzinnego Charlesa Aznavouara. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

3. dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do wydrążonego w skale, imponującego miasta- klasztoru Wardzia. W trakcie przejazdu, przystanek przy pochodzącej z X w twierdzy Chertwisi,  Przejazd do Tbilisi obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień: śniadanie, zwiedzanie Tbilisi: cerkiew Metechi z XIII w. Wjazd kolejką linową na Twierdzę Narikala, z której otwiera się przepiękna panorama Tbilisi a także wzgórze z Pomnikiem Matki Gruzji.  Przejazd autokarem przez Placu Wolności ze zlotym pomnikiem patronem Gruzji św. Jerzym i aleje S. Rustaweli. Kolacja regionalna w restauracji,z winem i  pokazem tradycyjnych tańców, muzyki i śpiewów gruzińskich. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miasta Mccheta, zwiedzanie, starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji liczącego 3000 lat. Na miejscu zobaczymy wpisane na listę UNESCO:Monastyr Dżwari (VI w.) i katedrę Svetitskhoveli (XI w.), gdzie znajdują się szaty Chrystusa. Wyjazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną aż na grzbiet Wielkiego Kaukazu.Pokonamy Przełęcz Dżwari 2379m n.p.m. Przejazd do Stepancminda (Kazbegi), miasteczko położone jest u  podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m n.p.m.). Wyprawa jeepami do malowniczego klasztoru Cminda Sameba - jedno z najbardziej widowiskowych miejsc na Kaukazie.Kościół Świętej Trójcy  pochodzi z XIVw, położony jest na wysokości 2170 m n.p.m. Nazywany symbolem Gruzji. Przejazd do hotelu w górach Wielkiego Kaukazu, obiadokolacja,nocleg

6. dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kutaisi, w trakcie przejazdu zobaczymy jedną z atrakcji na Gruzińskiej Drodze Wojennej  fortece Ananuri.  Następnie udamy się na degustację gruzińskiego wina. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

7. dzień:  śniadanie, przejazd do Gelati - zwiedzanie położonego w malowniczym wąwozie, doskonale zachowanego średniowiecznego monastyru Gelati (na liście UNESCO).Niegdyś ważnego centrum kulturalnego, religijnego i naukowego, miejsca narodzin gruzińskiej myśli renesansowej. Następnie zwiedzanie Jaskini Prometeusza, która uważana za jedną z najpiękniejszych na Świecie. Powrót do hotelu obiadokolacja, nocleg.

8. dzień: śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd na lotnisko. Przylot do Wrocławia o godzinie 14.00

Cena obejmuje:

• zakwaterowanie w hotelach***/****, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
  • wynajęcie miejscowego autokaru na przejazdy
  • transfery lotnisko-hotel-lotnisko i realizacja programu w Gruzji
  • przewodnika lokalnego w j.polskim
  • wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji
  • kolację regionalną ze słynnymi tańcami gruzińskim,i muzyką na żywo I winem
  • bilety wstępu; Wardzia, Park Borjomi, Jaskinia Prometeusza,
  • wjazd kolejką linową
  • pilota grupy
  • opiekę kapłana
  • samochody terenowe 4x4
  • butelka wody 0,5l/osoba/dzień
  • degustację wina
  • ubezpieczenie Kl I NNW+bagaż
  • System słuchawkowy TOUR-GUIDE
  • Opłatę na TFG i TFP

Cena nie zawiera: biletu lotniczego Wrocław-Kutaisi-Wrocław z dużym bagażem rejestrowym 20kg od 1800zł do 2000 zł. Dokładna cena znana będzie w dniu zakupu.

Każdego dnia czas na sprawowanie mszy świętej

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wyjazdem, to proszę o kontakt

ks. Rafał Swatek,

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Anny w Szewcach

tel. 713107189

Przy zapisach trzeba wpłacić zaliczkę 600 zł na pocztet rezerwacji biletu lotniczego.

Termin zamknięcia listy: 3. marca 2024r.

Granicę można przekroczyć z dowodem osobistym lub ważnym paszportem

Organizatorem wyjazdu jest biuro Mariola Travel

www.mariolatravel.pl

Formularz danych osobowych